Hodnocení utkání

30. 9. 2012     Začátek nového ročníku KP I      2012/ 2013

RUMBURK            VS             Loko ČESKÁ LÍPA   "B"           3 : 1 , 3 : 1

Naše sestava: N- Dopita M, U- Janatka, B: Bláha, Markvart, S- Špaček, Benda.    Střídal Lojdič

Soutěž bude letos na dobré úrovni. Pohled do soupisek týmů mluví  jasně. N. Bor  - Macháček, Novák, Vysoké- Rydval, Mnichovo Hradiště - Bajer. To jsou jen mě známá jména, která byla ještě nedávno na soupiskách I. a II. Lig.

9. 3. 2012        Jablonné         vs        Dědkové              3  :  0

Naše sestava:  N- Janatka, U- Rychtařík, S- Rádl, Krob, B- Markvart, Horák, L- Ivan

Hosté bojovali co mohli, ale na vítězství to nestačilo. Dobře dnes zahrál Rádl a Ivan yes

2. 3. 2012     Mimoň      vs        Jablonné              1 : 3

Naše sestava: N- Janatka, U- Brett, S- Rádl, Benda, B- Markvart, Horák, L- Krob

Zase ta stejná písnička, opět mizerný příjem a podle toho vypadala i hra. Soupeř nás měl parkrát na lopatě, ale ukázalo se, že naše zkušenosti jsou nenahraditelné coollaugh

24. 2.     Jablonné    vs      Nový Bor       3 - 1

Naše sestava: N- Janatka, U- Brett, S- Ivan, Krob, B- Horák, Markvart

Dnešní utkání bylo hodně vyrovnané především v počtu chyb na příjmu podání, ale i v obraně a v útoku.

V našich řadách dnes řádil v útoku Ivan a výborně v obraně a poli Horák. Hlavní problém z naší strany byl příjem a možná i postavenísmiley

14. 2.       Zákupy       vs        Jablonné             1 : 3

Naše sestava :  N- Janatka, U- Brett, S- Benda, Špaček, B- Markvart, Ivan, L- Krob, Lavička- Rychtařík, Rádl, Dopita

Na tento zápas jsme se dobře připravili a domácím tak vrátili podzimní porážku. Po prvním setu, ktrerý Zákupáci ovládli jsme zabrali a výsledek byl na světě. Dle mého mínění vyrovnané utkání se spoustou dlouhých výměn, rasantních útoků, ale také s řadou chyb.  Po dlouhé době jsme hráli jako tým a bylo to znát.yes

13. 2.       LOKO Č. Lípa          VS           Jabonné           3 : 1

Naše sestava : N- Janatka, U- Brett, S- Ivan, Rádl, B- Markvart, Krob.  Ve čtvrtém setu střídal Rádla připravený Horák.  Sehráli jsme vyrovnané utkání, ale v koncovkách jsme více chybovali. Zítra jedeme do Zákup.

10. 2.        Jablonné        VS           SK 3 D       3 : 0

Naše sestava : N- Janatka J, U- Krob, S- Benda, Rádl, B- Markvart, Horák, L- Ivan

První jarní utkání jsme zvládli a potvrdili roli favorita, poslední celek tabulky jsme porazili 3:0.  Po delší přestávce se do naší sestavy vrátil Milan Horák na post blokaře. V útoku nás držel Kamil, ale slabší utkání si odehrál Péťasmiley

8. 12.  Dědkové   -     Jablonné        0 : 3

Poslední utkání podzimní části soutěže jsme vyhráli 3 - 0. Místo aby jsme domácí vklidu přehráli docela jsme se trápili.

Sestava : N- Janatka J, U- Brett, S- Janatka D, Rádl, B- Markvart, Rychtařík, L- Krob

2. 11.  Jablonné    -     Mimoň                3 : 0

Sestava :   N- Janatka J, U- Brett, S- Janatka D, Rádl, B- Makvart, Krob.

Dnes jsme hostili Mimoň v čele s Kabešákama. První set jsme zvládli na jedničku a lehce vyhráli s patnáctkou. Druhý a třetí set byl vždy do stavu kolem patnácky vyrovnaný, ale pak jsme si pomohli dobrým podáním a poté i blokem.  Poprvé v sezoně trochu uvolněný výkon.

Další zápas ve čtvrtek v Lípě proti Dědkům.

25. 11.  N. Bor    :     Jablonné v P.          2 -  3

Naše sestava :  N: Janatka J, S: Janatka D, Rádl, B: Markvart, Rychtařík, U: Brett, L: Krob.

Domácí nás hodně potrápili. Po našem prvním vcelku rychle vyhraném setu jsme dva zasebou stratili a prohrávali jsme 2 : 1. Čtvrté děství jsme vybojovali a brejk jsme až na jedno zaváhání v koncovce sehráli na jedničku. Na závěr nutno dodat, že naše hra byla plná chyb především v útoku.

11. 11. 2011   Dnes jsme hostili Zákupy. Do prvního setu jsme vztoupili nebojácně a v klidu jsme ho vyhráli. Druhý set jsme ubrali a v průběhu setu jsme prohrávali i o šest bodů. Do koncovky byl stav srovnán, ale hosté si koncovku uhráli 25-23. Třetí a čtvrté dějství už bylo jen trápení. Zákupáci zaslouženě vyhráli 3 : 1.

Sestava :  N- Janatka J, U- Brett, S- Janatka D, Krob, B- Markvart, Rádl.

10. 10. 2011   LOKO Č. L. Dorost - Tatran Jablonné v Podj.      1 : 3

Sestava- U- Brett, N- Janatka J, S- Benda, Janatka D, B- Markvart, Ivan, L- Krob.

První utkáni nadcházející sezóny jsme zvládli a dorostence jsme porazili. Předvedená hra nebyla příliš oku lahodící, ale důležitá je výhra. Příští týden v pátek hostíme Torik Doksy.

Vysoké nad Jizerou - Jablonné v Podještědí
                                            3:2 , 3:1.
 Do Vysokého jsme dorazili takřka v komletní sestavě. Chyběl jenom Pepíček a Oskar. Luboš poskládal tuto základní sestavu : N- Kabeš, U- Benda, S- Janatka D, Chour, B- Škorpil, Janatka J, L- Krob. Pro střídání byli připraveni Brett, Vik.
 První utkání jsme měli dobře rozehranné. V průběhu čtvrtého setu nás opět postihla menší krize a domácí srovnali na 2:2. Nasledoval brejk. Začali jsme dobře a po  zvládnutém začátku jsme točili za stavu 8:3 v náš prospěch. Ani pět bodů náskoku nám nestačilo na vítězství ve zkrácené sadě. Za stavu kolem naší 13 jsme se zase začali bát, že bychom mohli vyhrát, tak  jsme pro jistotu vyrobyli pár nevynucených chyb. Domácí horalové nezaváhali, naše roury pustili do autu a jedním přímým bodem z podání ukončili zápas. Brejk jsme projeli 15:13 a domácí se zaslouženě radovali z výhry.
 Pochvalu zaslouží Gumítekdost dobře zahrané utkání, samozřejmě Kabešák na náhře a v poli. Chourák dobře na prdě a příjmu. Krobák byl zase liberem
 Odpolední utkání již z naší strany nebylo tak pohledné. Pozměnili jsme sestavu do hry se dostal Brett místo Škorpila a Vik za Gumítka.  Domácí si druhé utkání pohlídali a dokázali nás porazit 3:1.
 Naše poslední vystoupení v sezoně 2009/2010 jsme sice nevyhráli, ale určitě se v KP I udržíme a pravděpodobně obsadíme sedmé místo v tabulce. Před začátkem soutěže bych ho bral, ale podle mě jsme měli na víc

03.04.2010 - Doma bez bodů. Jablonné-Smržovka 0:3(-21,-18,-4) 1:3(-20,-16,21,-16)
 Dnes jsme hostili aktuálně třetí tým tabulky. Hosté dorazili v celkem obvyklé sestavě, ale bez nahrávače. Na jejich výkonu se to nijak neprojevilo. Nám chyběli někteří důležití hráči, především Chourák na smeči (zraněná záda), Kamil a Kabešák.  Je to ostuda sejít se na domácí zápas v osmi lidech. Smržováci hráli jednoduchou hru. Co by taky asi hráli jiného, když jim nahrával smečař a libero v jedné osobě.  My jsme na tuto hru nenašli recept a oba zápasy jsme projeli. Ú nás není koho ani co chválit snad jen Majkla a Chouráka za dobrý zápis. Mimo jiné zase jsme dostali set se čtyřkou. Pro zajímavost jediný útok, který jsme dali na zem jsem měl já. Všichni naši bombeři propadli v úspěšnosti v útoku na nulu, jen já měl 25%. Z družiny hostí bych vyzvedl výkon Honzy Jelínka a Martina Šábrta oba drželi svuj tým v útoku.
 Příští týden jedeme na výlet do Vysokého a jeden bodík by byl dobrej, ale hlavně porazit Joudu

27.03.2010 V Turnově jsme dvakrát praskli, ale neudělali ostudu.
 K včerejšímu utkání do Turnova jsme odjeli ve značně zůžené sestavě. Chyběl Pepíček, Kamil, Gumítek a Karel.
Bylo nás sedm, takže bez střídání. Naše sestava vypadala takto: N- Krejčí, U- Janatka J, S- Chour, Vik, B- Brett, Škorpil, L- Krob. Domácí nic nepodcenili a nastoupili v plné sestavě v čele s kapitánem Strnadem a velkou oporou Mlejnkem. Především druhý zmíněný zahrál opravdu dobře a v obraně jsme na něj byli krátcí. Pozadu, ale nezústali ani šikovní junioři.  První set nám příliš nevyšel a po 20 minutách domácí vedli 1:0. Druhý set už byl vyrovnanější, zlepšili jsme se na podání. Přesto domácí ovládli koncovku a set vyhráli 25:21. Třetí dějství bylo opět vyrovnané a dokonce jsme měli navrch. Při našem vedení 16:14 jsme útočili o blok soupeře do autu a rozhodčí teče bohužel neviděl. Já jsem mu něco málo řekl od srce a byla z toho žlutá karta a samozřejmě trestný bod. Tato skutečnost nás poznamenala a dobře rozehranný set jsme ztratili 25:19.
Domácí zaslouženě vyhráli 3:0.
 Druhé utkání jsme zahájili po 15 minutách po ukončení prvního.
První set byl plně v naší režii a favorita jsme takřka nepustili do hry. Průběžné vedení v setu - 5:9, 13:21.
Domácí se snažili jak mohli, ale na naše tvrdé smečované podání z produkce Chouráka, Krejčího a Janatky to nestačilo  a set prohráli 18:25. Tento výkon nás stál mnoho sil. Druhý set se role otočili a rupli jsme 25:10. Třetí a čtvrtý set byl opět vyrovnaný, ale Turnováci si koncovky pohlídali. Druhé utkání 3:1.
 Na závěr bych chtěl všechny pochválit za předvedenou hru. Dobrými zakroky se v poli prezentovali Brett L, Vik a samozřejmě Krobák. Dobře svou roli po delší nemoci zvládl i Oskar, náhra byla slušná
 Úkázalo se, že se dá hrát i se silnějším soupeřem a škoda jen že nás nebylo víc.

Obě utkání zdobyla spousta tvrdých útoků,  dlouhé výměny, přesné bloky a razantní podání.
Tento výkon, když předvedeme v sobotu proti Smržovce nemusíme se bát o výsledek

20.03.2010 - Na favorita z Malé Skály jsme nestačili.
 K prvnímu utkání jsme nastoupili v této sestavě: N- Kabeš, U- Janatka J, B- Benda, Škorpil, S- Chour, Vik, L- Krob střídali Krejčí, Markvart.
 První set jsme nezačali dobře soupeř nám utíkal neustále o čtyři až pět bodů. Kolem patnáctky jsme zabrali na podání, stav srovnali a udělali si čtyř bodový náskok. Vedení 23:19 vypadalo slibně. Začali jsme se obávat výhry v prvním setu a soupeře pustili do hry. Hosté situaci využili a v koncovce nás přejeli 25:27. Druhý set byl opět vyrovnaný, ale pevnější nervy v koncovce měli zase hosté 19:25. Ve třetím dějství jsme zlobili trochu víc a po přitlačení na servisu byl soupeř pod tlakem a také chyboval. Tentokrát jsme závěr setu zvládli 25:20. Sokoli z Malé Skály prohraný set nepoznamenal. Znovu hráli svou hru a koncovka čtvrtého setu jim právem patřila 19:25
 Utkání trvalo 90 minut a skončilo 1:3
 Odpoledne jsme nastoupili v této sestavě: N- Krejčí, U- Janatka J, B- Markvart, Benda, S- Chour, Vik, L- Krob střídali Kabeš, Škorpil.
 Soupeř na nás po pauze vletěl a rozstřílel nás plachtícím podáním. Nebyli jsme schopni příjmou servis až do stavu 0:10. Ale ani to nebylo vše, set skončil cifrou 4:25!! Tento výsledek nepamatuji, ale všechno je jednou poprvé. Snad se z toho poučíme. Další sety jsme se trochu zvedli, ale na dobře organizovanou hru  soupeře to nestačilo. Naše nahrávačská jednička se v pruběhu utkání objevila na smeči a zahrál na pohodu asi 120% úspěšnost. Teda, až na ten příjem.
Druhý a třetí set skončili poměrem 19:25 a 17:25 celkově 0:3.
 Myslím, že za první utkání se nemusíme stydět. Druhé ukázalo to co všichni víme a nic moc s tím neděláme. PŘÍJEM!!  Hosté zaslouženě vyhráli.
Za týden razíme do Turnova k dalšímu adeptovi na zisk krajského titulu. Nebude Pepíček a Kamílek.

13.03.2010 - TANVALD - JABLONNÉ   0:3, 1:3.

Do Tanvaldu jsme odjížděli takřka v plné sestavě. Chyběl jen Gumítek a marodi. Před zápasem jsme si určili cíle. Pokusit se oba zápasy vyhrát a Tanvaldu odskočit na rozdíl tří bodů.

V základní sestavě nastoupili: Nahrávač- Kabeš, Univerzál- Janatka J, Blokaři- Benda, Škorpil, Smečaři- Vik, Chour, Libero- Krob. Na střídání byli připraveni: Markvart, Krejčí, Brett.

Tanvalďáci dorazili asi za deset minut 10 hodin a v šesti lidech. Už při rozpinkání bylo znát, že to není ten Tanvald jak ho všichni známe. Hned od prvních výměn bylo zřejmé, že máme navrch. První set probýhal jako tradičně rychle a v náš prospěch. Než se domácí rozkoukali prohrávali 0-1 (13:25).  Do druhého setu domácí zamíchali sestavou, ale na obrazu hry se to příliš neprojevilo. Do koncovky jsme šli se šesti body náskoku. Ještě na chvíli nás pozlobil mladej Břicháček na servisu. Jeho šňuru jsme utli a vyhráli druhý set 20:25.  V přestávce mezi sety se domácí malinko pohádali. Opratě třetího setu jsme drželi pevně v rukou a po čtrnácti minutách jsme vyhráli 11:25, celkově 0-3. Polovina našeho úkolu byla splněna .

Domácí nechtěli žádnou přestávku a druhé utkání začlo po deseti minutách.

Nastoupili jsme ve stejném složení jako do prvního utkání jen Bendu na bloku vystřídal Markvart. První set jsme navázali na předchozí dobrý výkon a po stavu 17:25 jsme vedli 0-1.  Druhý set jsme začli také dobře, ale ani vedení 1:7 nic neznamenalo. Domácí se chytli na podání a bloku. My naopak propadli na příjmu a smeči. Tanvalďáci nabídnuté příležitosti využili a druhý set vyhráli 25-20. Třetí a čtvrté dějství bylo zase v naší moci 16-25 a 15-25. Všichni zůčastnění zaslouží pochvalu. Dvě jména bych přece jen vyzdvihl. Jak jsme se všichni shodli dnes poprvé Péťa Krobák odehrál svou roli libera na 100%(fakt dobrý výkon). Druhý v pořadí, Chourák a jeho dělovej servis. Asi pět přímých bodů za sebou a z toho dvě esa. To je nářez na stárnoucího mladíka